Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

 

Pierwsze spotkanie w trakcie pobytu, miało miejsce w Wydziale Promocji, Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Madrycie. Pan Mirosław Węglarczyk, I Radca Ambasady wraz ze współpracownikami przybliżył misję działania Wydziału, specyfikę rynku hiszpańskiego oraz dane makroekonomiczne Hiszpanii.

Kolejnym etapem wizyty, było spotkanie w Lokalnej Grupie Działania ALCORNOCALES w Alcala de los Gazules (Andaluzja), która skupia swą działalność na utrzymaniu w jak najlepszym stanie Parku Narodowego, przy użyciu najnowszych technologii oraz na poprawie, jakości produktów lokalnych (produkty z korka dębowego, ceramika). Ponadto grupa wspiera działania mające na celu uatrakcyjnienie obszarów wiejskich inwestując w gospodarstwa agroturystyczne oraz wzrost jakości życia.

Wizytę w Hiszpanii zamknęła dyskusja wszystkich uczestników wyjazdu na temat zarówno bieżących projektów, jak i podejścia Leader w nowym okresie programowania. Organizatorem wyjazdu była LGD Razem dla Rozwoju i Sekretariat Regionalny KSOW województwa mazowieckiego.

http://madrid.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/article/a,21599,.html